Spartan

Spartan

معرفی نرم افزار Spartan

Wavefunction مجموعه گسترده ای از نرم افزارها و نشریات مدل سازی مولکولی را برای استفاده در زمینه های تحقیقاتی و آموزشی در اختیار شیمی دانان قرار می دهد. نرم افزار Spartan در صدها سایت تحقیقاتی تجاری و هزاران موسسه دانشگاهی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. هیچ ابزار بهتری نسبت به نرم افزار اسپارتان، برای تعیین ساختار مولکولی و محاسبه خصوصیات شیمیایی، وجود ندارد.

iSpartan، با رابط گرافیکی با کیفیت بالا و مدل های محاسباتی دقیق، امکان استفاده از این نرم افزار را بر روی دستگاه های iPad ، iPhone و iPod Touch فراهم کرده است. هنگامی که این نرم افزار با Spartan’16 Parallel Suite ترکیب می شود، اولین محیط مدل سازی مولکولی کاملاً باز و پر کاربرد در محبوب ترین فناوری موبایل را امکان پذیر می کند.

برنامه های تحقیقاتی Wavefunction شامل دسترسی به تعدادی از پایگاه داده های ارزشمند از جمله Spartan Spectra and Properties Database (SSPD) با بیش از 250،000 مولکول است. ورودی ها شامل ساختارها، انرژی ها و انبوهی از خصوصیات مولکولی و اتمی و همچنین بسیاری از طیفهای IR و NMR می باشد که با رویکردهای محاسباتی کاملاً مستند، از قبل محاسبه شده اند. نرم افزار Spartan همچنین می تواند با پایگاه داده ساختاری کمبریج ارتباط برقرار کند. CSD از بزرگترین منابع جهان برای داده های کریستال مولکول کوچک است و بیش از 800000 ساختار بلوری را شامل می شود. همچنین تمام نسخه های Spartan می توانند اطلاعات و فایل های پروتئین را به طور مستقیم از بانک اطلاعات پروتئین بازیابی کنند.

 

سه نسخه از نرم افزار اسپارتان توسط Wavefunction ارائه شده است:

  • Spartan Student Edition
  • Spartan’ 16
  • Spartan’ 16 Parallel Suite

 

Spartan Student Edition یک بسته مدل سازی مولکولی برای آموزش و یادگیری شیمی است. با ترکیب رابط کاربری آسان گرافیکی اسپارتان و مجموعه ای هدفمند از موتورهای محاسباتی، نسخه دانشجویی ابزارهای اساسی مدل سازی مولکولی را پشتیبانی می کند که از برنامه درسی شیمی آلی و شیمی فیزیک پشتیبانی می کند. نسخه Spartan Student Edition برای دانشجویان و همچنین برای آزمایشگاه های دانشگاهی در دسترس است.

آخرین نسخه Spartan’16 که با همکاری Q-Chem منتشر شده، طیف کاملی از مدل های محاسباتی، مکانیک مولکولی، مدل های نیمه تجربی، مدل های اوربیتال مولکولی Hartree-Fock، مدل های post-Hartree-Fock از جمله رویکردهای Density Functional و Moller Plesset، و همچنین دستورالعمل های ترموشیمی (از جمله روش جدید T1) را شامل می شود. Spartan’16 در تحقیقات و در آزمایشگاه های دانشگاهی استفاده می شود.

Spartan’16 Parallel Suite علاوه بر تمام ویژگی های Spartan’16 قابلیت های بیشتری در اختیار کاربر قرار می دهد: پردازش موازی چند هسته ای برای ab-initio و RI-MPT و دستورالعمل های ترموشیمیایی G3 (MP2) و T1، مجموعه کامل داده های SSPD و SMD، و توانایی عمل به عنوان یک سرور محاسباتی برای سایر لایسنس های Spartan’16 یا برنامه مدل سازی مولکولی iSpartan. برنامه Spartan’16 Parallel Suite نسخه غالب مورد استفاده در تحقیقات دانشگاهی، دولتی و تجاری است.

دانلود نرم افزار Spartan

آموزش ویدئویی نرم افزار Spartan

لوگو فرادرس

14000 تومان

 • آشنایی با منوهای اصلی
 • جستجوی کنفورمرها
 • بهینه کردن مولکول و استخراج اطلاعات مربوط به آن
 • بررسی توتومرها
 • منوی File
 • منوی Model
 • منوی Geometry
 • منوی Build

نظرسنجی

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه